Se afișează postările cu eticheta escu. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta escu. Afișați toate postările

03 aprilie 2022

2225. Nostalgiile "generatiei de mijloc"- Milenialii isi spun povestea!

O mileniala
captivata de expozitie la maxim

 
.
  Avem iarasi onoarea de a face parte cu exponate din viitorul nostru  Muzeu la o manifestare expozitionala a colegilor de la Asociatia "Escu" : editia a doua a "Muzeului Pop-up Millenials", in prezentare la Mega Mall Bucuresti.

    Aceste expozitii dedicate "ultimei generatii cu cheia de gat" (Mottoul manifestarii), sunt o urmare - raspuns la exagerarile nostalgiciste ofilite ale "generatiei decreteilor" ( de altfel o generatie unicat in lume, aparte). Adevarul este ca deja s-a exagerat peste tot cu "realizarile" si "unicitatile" celor nascuti de nevoie si la ordin, iar milenialii, cei care sunt exponentii "noului val" in schimbarea societatii romanesti, o generatie de legatura intre ultimii ani negri ai socialismului si nebunia salbatica a capitalismului, o adevarata veriga, au fost...uitati pe drumul intre decretei si urmasii acestora.

    Dar uite ca s-a ajuns la momentul "nostalgierii", cand, maturi, lasand adolescenta mult in urma, realizeaza ca au si ei amintiri si valori care trebuiesc relevate intr-un fel oarecare. Ceea ce justifica din plin aceste expozitii dedicate.

o parte din echipa "vinovata" de expozitie