Se afișează postările cu eticheta ravasitul oilor. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta ravasitul oilor. Afișați toate postările

07 octombrie 2013

265.Septembrie prin Romania lui 2013 (2): Intre EXPOMIL 2013 (exp.de tehnica militara) si ravasitul oilor 2013 am preferat...

Expomil - "Cine si-o lua Mertzan,Hai, diridiridi da !"
      EXPOMILUL a devenit un fel de TIB (Tirgul International Bucuresti ) de pe vremea regretatei conduceri comuniste ( a, da, vorbim de a lui Ceausescu, nu de urmatoarele, scuze!), adica prezentam aceleasi produse din ce in ce mai putin noi si de gama din ce in ce mai restransa realizate la noi in tzara sau ... ce se incearca a se realiza (adica batem apa in piua) intr-o speranta aiuristica de a fi vandute...unde naiba daca nici Armia Romana nu le cumpara , iar producatorii straini nu se mai prezinta ptr. ca se stie: Armia Romana nu cumpara !, asa ca ce naiba sa plateasca chirii infernale pentru plimbari inutile, deci... am preferat sa ma duc acolo unde nu mai fusesem si sigur o bere, o slana si o sarmaluta voi gasi, daca nu chiar si entertainment interesant, deci...evenimentul de la Tohanul Nou - Bran se dovedi chiar provocator intrucat nu mai ravasisem nici o oaie pana atunci.
     Hai sa va dovedesc faptul ca a meritat !
- nemotoujours -

DA PAGINA!